• Darmowa wysyłka od 170 zł (kurier 24h)
  • Produkty najwyższej jakości
Blog kategorie
Monika Mielczarek

Nasza dietetyk
Monika Mielczarek

Odżywka białkowa - co daje i czy jest potrzebna?

Odżywka białkowa - co daje i czy jest potrzebna?

Odżywka białkowa co daje i czy jest potrzebna?

Odżywki białkowe, zwane również suplementami białkowymi, podobnie jak inne suplementy stanowią uzupełnienie codziennej diety. Białko to niezwykle ważny makroelement, który jest kluczowy w diecie każdego sportowca – zarówno profesjonalnego, jak i tego, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem. Odżywka białkowa, jak wspomnieliśmy, jest substytutem w diecie, aczkolwiek nierzadko jest ona stosowana jako uzupełnienie lub całkowity zamiennik posiłków. Jak więc widać, suplement białkowy posiada bardzo wiele zastosowań. Pozostaje jednak pytanie po co właściwie należy go stosować? Na te, a także inne pytania odpowiemy poniżej!

Odżywka białkowa po co?

Jak już wiesz, odżywki białkowe mają za zadanie uzupełnić białko w naszym organizmie. Jest to szczególnie istotne u osób, które podejmują się zwiększonych i intensywnych aktywności fizycznych, ponieważ podczas dużego wysiłku nasz organizm znacząco zwiększa proces syntezy białka oraz jego zużycie, tym samym doprowadzając do uszkadzania i niszczenia się tkanek mięśni. Jest to naturalny proces, jednak wymaga on przyjmowania większej ilości protein, które są jednym z budulców mięśni. Poprzez stosowanie suplementów białkowych tkanka mięśniowa może się szybciej i efektywniej regenerować oraz rozbudowywać. Co więcej, poprzez nie dostarczenie do organizmu odpowiednich ilości białek zwiększamy ryzyko wystąpienia kontuzji, a nasze ciało będzie bardziej przemęczone. Na tej podstawie możemy uznać, że białko to absolutny niezbędnik dla każdego sportowca! Ważne jednak, aby proteiny, które przyjmujemy były pełnowartościowe, o czym zdarza się zapominać podczas spożywania klasycznych posiłków. W tym miejscu z pomocą przychodzą suplementy i odżywki białkowe, które są nieocenioną pomocą w uzupełnianiu niedoborów białka w organizmie.

Odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tego co daje odżywka białkowa dla sportowca, jednak przyjmowanie optymalnej ilości białek niesie za sobą również korzyści dla osób, które nie uprawiają czynnie sportu. Poprzez utrzymanie protein na odpowiednim poziomie umocnimy nasze kości czy włosy, a także ścięgna i stawy. Ponadto uczynimy naszą skórę bardziej odporną na powstawanie zmarszczek, co z pewnością docenią zarówno panie, jak i panowie, dla których wygląd ma znaczenie.

Odżywki białkowe czy warto?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Jak najbardziej warto korzystać z suplementów, takich jak koncentraty białek WPC, izobat białka WPI, hydrolizaty WPH czy mieszanek białek i kozeiny. Warto również skusić się zamiennik słodyczy w postaci batonów białkowych. Każdy z tych produktów pomoże nam w utrzymaniu prawidłowej formy oraz zdrowego ciała!

Jaka odżywka białkowa?

Jak wspomnieliśmy, na rynku dostępnych jest kilka rodzajów odżywki białkowej. Podstawowy podział wygląda następująco: odżywki białkowe roślinne, zwierzęce i  białko serwatkowe. Do najczęściej wykorzystywanych należą te ostatnie, które dzielimy na wskazane wcześniej koncentraty WPC, izolaty WPI oraz hydrolizaty WPH. Odżywki białkowe WPC to najprostsza forma suplementu, który cechuje się niezłą wchłanialnością oraz pomaga w regeneracji po treningu. Suplementy białkowe WPI to z kolei opcja z jeszcze lepszą wchłanialnością, a dodatkowo zawierająca większą ilość białka w swoim składzie. Dodatkową zaletą suplementu izolatu białka jest także fakt, iż nie zawiera on laktozy. Ostatnia grupa, a więc odżywki białkowe WPH to suplementy o najlepszym wchłanianiu, a także zdecydowanie największą ilością białka w produkcie.

Odżywki białkowe jak stosować?

Najczęściej mówi się, że odżywkę białkową powinno stosować się po treningu. Po części jest to prawda, w końcu przyspiesza ona regeneracje i pomaga w odpoczynku. Jednakże, o ile Twoja dieta nie jest uzupełniona w białko pochodzące z posiłków, wówczas możesz stosować suplement białkowy także w innych porach dnia. Na ten przykład odżywka białkowa doskonale spisze się jako uzupełnienie kolacji i innych posiłków. Ponadto, jeśli masz przed sobą ciężki dzień, podczas którego brakuje czasu na gotowanie, to odżywka białkowa znakomicie spisze się też jako całkowity zamiennik pełnowartościowego posiłku.

Najlepsza odżywka białkowa dla Ciebie

Kiedy omówiliśmy już zalety suplementów białkowych, warto wskazać produkty, na które należy zwrócić uwagę. Na rynku dostępnych jest wiele sklepów z suplementami oraz jeszcze większa ilość odżywek białkowych. Skąd wiec możemy mieć pewność, że kupujemy akurat ten najlepszy i skuteczny produkt? Dowodem na to może być skład, ale także opinie, które potwierdzają jakość produktu. Stąd też pragniemy polecić Ci odżywki białkowe ze sklepu RSI Sport, w którym znajdziesz wyłącznie sprawdzone i pewne suplementy, które stanowią gwarancję skuteczności! Sprawdź sam już teraz!

strona główna do góry
{nocache:a000d48a677eef4649f9b74c887a9226#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl