• Darmowa wysyłka od 170 zł (kurier 24h)
  • Produkty najwyższej jakości
Blog kategorie
Monika Mielczarek

Nasza dietetyk
Monika Mielczarek

Co to jest AAKG?

Co to jest AAKG?

AAKG i jego zastosowania

Co to jest AAKG? Jest to alfa-ketoglutaran L-argininy. W naszym organizmie powoduje zwiększenie wydzielania Tlenku Azotu (NO). W związku z takimi właściwościami AAKG jest często przyjmowany jako suplement przedtreningowy bezpośrednio przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego. Sekretem działania AAKG jest rozszerzanie naczyń krwionośnych i związane z tym możliwości szybkiej regeneracji i wzrostu tkanki mięśniowej. Dla osób stawiających na budowę masy mięśniowej AAKG jawi się jako wspomagacz przy zbudowaniu masy mięśniowej za sprawą wydzielania lub wzmożonej aktywności niektórych hormonów anabolicznych oraz regenerujących, takich jak insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1) lub hormonu wzrostu (GH), to z kolei działa korzystnie na czynniki transkrypcyjne i syntezę białek wpływając na wzrost masy mięśniowej!

Kiedy można stosować AAKG?

Suplementacja AAKG w sportach siłowych i sylwetkowych przynosi najlepsze rezultaty, jeśli stosowana jest na 20-30 minut przed treningiem, ponieważ AAKG jest najstabilniejszą formą argininy. Wspomnieliśmy wcześniej o Tlenku Azotu. Dzięki wzmożonemu wydzielaniu, wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Mamy więc tu do czynienia ze wzmożonym transportem tlenu we krwi, co jest swego rodzaju naturalnym dopalaczem, przez co mamy dużo energii w mięśniach. Przy suplementacji AAKG możemy też zapomnieć o dużym zmęczeniu, gdyż związek ten wpływa pozytywnie na wzmożone usuwanie toksyn z naszego organizmu, a to właśnie one powodują zmęczenie całego naszego organizmu!

Dawkowanie AAKG

Jest to kwestia mocno indywidualna, tak jak w przypadku suplementacji innymi odżywkami oraz witaminami. Czynnikami warunkującymi dawkowanie jest na pewno masa ciała oraz częstotliwość uczęszczania na siłownię. Na przykład inne zapotrzebowanie będzie potrzebowała osoba chodząca na siłownię 2-3 razy w tygodniu lub więcej, a inne kulturysta. Należy w takim wypadku zasięgnąć porady specjalisty w dziedzinie suplementacji.

 

Czy coś jeszcze powinniśmy wiedzieć o AAKG?

AAKG jawi nam się jako substancja bardzo mocno wspomagająca zbudowanie masy mięśniowej. Co więcej, związek ten jest polecany dla osób, które długo trenują, lecz nie widzą efektów swoich ćwiczeń. Suplement ten najlepiej sprawdza się podczas treningów siłowych, jednak należy go stosować z umiarem. Najlepiej unikać regularnego i długotrwałego przyjmowania AAKG. Warto też nadmienić, że poziom argininy w naszym organizmie warunkuje również zbilansowana dieta. Produkty takie jak mięso, nabiał, jaja oraz rośliny strączkowe mają bardzo ważny udział przy regulacji zawartości tego związku w naszym ciele.

AAKG można też znaleźć w przedtreningówkach. Wzmaga naszą pompę mięśniową, redukując zmęczenie podczas wysiłku fizycznego. Przede wszystkim mężczyźni mogą mieć jedną ukrytą korzyść, o której mogą się dowiedzieć z innego naszego bloga ;).

Sięgnij po suplementy RSI Sport

Zainteresował Cię suplement, którego dotyczył nasz blog? A może chcesz wyposażyć się w inne suplementy diety lub odżywki dla sportowców? Jeśli tak – zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu RSI Sport, w którym znajdziesz najlepsze produkty o wysokiej jakości, pewnym składzie i będące gwarantem sukcesów!

ZOBACZ TEŻ: https://rsisport.pl/co-nam-moze-pomoc-w-aktywnym-rozpoczeciu-dnia-zacznij-dzien-od-petardy

 

strona główna do góry
{nocache:a000d48a677eef4649f9b74c887a9226#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl